​Nuk respektojnë vendimin e qeverisë, 8 persona në procedurë në Prizren - Bota Sot
​Nuk respektojnë vendimin e qeverisë, 8 persona në procedurë në Prizren

Kronikë e zezë

​Nuk respektojnë vendimin e qeverisë, 8 persona në procedurë në Prizren

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 12:59
Foto ilustrim

Pesë persona janë ndaluar në Prizren, pasi që të njëjtit nuk ka respektuar vendimin e qeverisë, për kufizim të lëvizjes.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Po ashtu, janë hapur raste ndaj tre personave, pasi që të njëjtit kanë rënë në kundërshtim me vendimin e lëshuar nga qeveria duke u shërbyer klientëve në hapësirë të mbyllur.

Të njëjtit është intervistuar dhe liruar në procedurë të rregullt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat