Shqiptohen 14 gjoba ndaj qytetarëve që nuk i bartën maskat në Vushtrri - Bota Sot
Shqiptohen 14 gjoba ndaj qytetarëve që nuk i bartën maskat në Vushtrri

Kronikë e zezë

Shqiptohen 14 gjoba ndaj qytetarëve që nuk i bartën maskat në Vushtrri

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 07:19
Foto ilustrim

Policia e Kosovës dhe Inspektorati ka shqiptuar 14 gjoba në Vushtrri ndaj atyre që nuk i respektuan masat e Qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Kështu ka bërë të ditur drejtori i Inspekcionit në Komunën e Vushtrrisë, Rrahim Ajeti.

“I shqiptuam 14 gjoba për qytetarët që nuk bartën maska”, tha Ajeti.

Bartja e maskës dhe ruajta e distancës fizike prej 2 metrash është obligative me vendim të Qeverisë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat