Kaloi ilegalisht kufirin, kapet nga policia dhe i ndalohet hyrja në Kosovë për 6 muaj

Kronikë e zezë

Kaloi ilegalisht kufirin, kapet nga policia dhe i ndalohet hyrja në Kosovë për 6 muaj

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 14:15
Foto ilustrim

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar në pikën kufitare “Dheu i Bardhë”, pasi që i njëjti ka kaluar ilegalisht kufirin.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 18:05.

I dyshuari është dërguar në procedurë të shpejtë në gjykatë, ku i është shqiptuar masa e ndalimit të hyrjes në Kosovë për 6 muaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat