Policia asgjëson bimë të kanabisit në Istog, arrestohet i dyshuari

Kronikë e zezë

Policia asgjëson bimë të kanabisit në Istog, arrestohet i dyshuari

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 11:12
Foto Ilustrim

Një person është arrestuar në Istog për kultivim të kanabisit.

Policia ka gjetur rreth 23 bimë dhe të njëjtat i ka asgjësuar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti kishte kultivuar bimë narkotike, të llojit Kanabis Sativa. Rreth 23 bimë janë asgjësuar në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat