Policia zbulon gjashtë plantacione me kanabis në Koshare

Kronikë e zezë

Policia zbulon gjashtë plantacione me kanabis në Koshare

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 11:44
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës ka zbuluar gjashtë plantacione të mbjellura me kanabis në Koshare.

Me urdhër të prokurorit bimët janë asgjësuar.

“Raportohet se njësitë policore kanë zbuluar gjashtë plantacione të mbjellura me bimë narkotike, që dyshohet të jenë të llojit Kanabis Sativa. Me vendim të prokurorit, të gjitha bimët e gjetura janë shkulur dhe asgjësuar në vendin e ngjarjes”, thuhet në raportin e policisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat