Nuk ndalet dhuna fizike në familje, prangosen dy të dyshuar

Kronikë e zezë

Nuk ndalet dhuna fizike në familje, prangosen dy të dyshuar

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 08:46
Ilustrim

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar (me probleme mendore) nën dyshimin se, i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj nipit. Në konsultim me prokurorin i dyshuari është ndaluar për 48 orë dhe dërguar në raportin e psikiatrisë, nën mbikëqyrjen e policisë.

Gjithashtu në Gjilan, është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Serbisë për shkak se kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër me të cilën ishte ndarë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë njoftoi policia e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat