Kapet drogë në Vermicë

Kronikë e zezë

Kapet drogë në Vermicë

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 23:54
Pamje nga vendi i ngjarjes

Sonte rreth orës 19:00 në pikën kufitare Vermicë/Morinë në kufirin Kosovë-Shqipëri një veturë me targa kosovare është ndaluar nga Policia e Kosovës dhe në të njëjtën janë kapur disa kilogramë drogë të llojit marihuanë.

Burime brenda policisë kufitare kanë bërë të ditur se vetura e tipit VW Toureg me targa KS me të hyrë në pjesën kosovare të territorit është ndaluar nga policia. Pas kontrollit në veturë janë gjetur mbi tre kilogramë drogë e llojit marihuanë.

“Pas gjetjes është njoftuar njësiti antidrogë dhe me urdhër të prokurorit është konfiskuar vetura dhe pronarit të veturës i është shqiptuar ndalesa prej 48 orësh.

Lajmin për konfiskimin e kësaj sasie droge, e ka konfirmuar edhe Nexhmi Krasniqi, nga Departamenti për Kufij në Policinë e Kosovës.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat