Arrestohet Risto Novaçevski, kumbari i Nikolla Gruevskit

Kronikë e zezë

Arrestohet Risto Novaçevski, kumbari i Nikolla Gruevskit

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 10:37
Foto Ilustrim

Mëngjesin e sotëm me urdhër të Prokurorisë Publike për krim të organizuar dhe korrupsion është arrestuar Risto Novaçevski, kumbari i ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Ai është arrestuar për hetimin rreth parcelave në Vodno, ku akuzohet për veprën penale larje parash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat