Fushë Kosovë, arrestohen dy persona për trafikim me njerëz

Kronikë e zezë

Fushë Kosovë, arrestohen dy persona për trafikim me njerëz

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 10:52
Foto ilustrim

Dy persona një mashkull dhe një femër janë arrestuar në Fushë Kosovë, si të dyshuar për trafikim me njerëz dhe shërbime seksuale.

“Janë arrestuar dy të dyshuar një femër e mitur dhe një mashkull të dy kosovarë, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprat e cekura ndaj viktimës femër kosovare. Lidhur me rastin si provë materiale është sekuestruar një telefon celular. Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, njofton Policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat