Arrestohet një vjedhës në Çair

Kronikë e zezë

Arrestohet një vjedhës në Çair

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 12:34
Foto Ilustrim

Policia e Maqedonisë e ka arrestuar një person nga Çairi, i cili dyshohet për kryerje të disa vjedhjeve.

Siç thonë nga MPB, efektivët e policisë të Sektorit për çështje kriminale në Çair dje e kanë arrestuar Sh.A. (37) dhe kanë konfiskuar një automobil “Citroen”, të cilën Sh.A. e ka përdorur për të kryer veprën penale “vjedhje e rëndë”.

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi sot se janë pastruar tre vepra penale “vjedhje të rënda”, të kryera nga Sh.A. dhe se kundër tij do të dorëzohet aktakuzë adekuate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat