Kapet serbi që tentoi të kontrabandojë mjaltë nga Serbia në Kosovë

Kronikë e zezë

Kapet serbi që tentoi të kontrabandojë mjaltë nga Serbia në Kosovë

Më: 27 tetor 2020 Në ora: 10:44
Foto ilustrim

Policia e Kosovës njofton se ka ndaluar një veturë që e drejtonte i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë dhe gjatë kontrollit i janë hasur 200 kilogramë mjaltë të kontrabanduar nga Republika e Serbisë, duke iu shmangur pikës kufitare.

Me urdhër të prokurorit malli i kontrabanduar iu konfiskua, ndërsa rasti shkon në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat