​Dy të arrestuar për kultivimin e bimëve narkotike

Kronikë e zezë

​Dy të arrestuar për kultivimin e bimëve narkotike

Më: 31 tetor 2020 Në ora: 13:23
Foto ilustrim

Dy persona janë arrestuar në fshatin Livoq i Epërm të Gjilanit, pasi që gjatë kontrollit të shtëpive të tyre janë gjetur dhe sekuestruar një qese plasmani me substancë narkotike marihuanë me peshë 10.7 gr., dy qese me fara për kultivimin e kanabis -sativa me peshë 43.3 gr., një qese me fara me peshë 3.4 gr., tre grinder dhe një armë gjuetie dhe 6 fishekë.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me urdhër të së cilit të dyshuarit dërgohen në mbajtje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat