Gjashtë persona në Prishtinë rrihen në parkingun e një marketi

Kronikë e zezë

Gjashtë persona në Prishtinë rrihen në parkingun e një marketi

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 09:53
Foto ilustrim

Në fshatin Bardhosh në Prishtinë janë arrestuar mbrëmë gjashtë persona.

Të dyshuarit, për shkaqe ende të panjohura janë përfshirë në një rrahje në parkingun e një marketi.

Si pasojë e rrahjes dy prej të dyshuarve kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë marr tretman mjekësor në QKUK.

Lidhur me rastin është konfiskuar një veturë dhe një qelës mekanik i rrotave  që dyshohet se ishin përdorë në rast nga të dyshuarit.

Me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Fsh. Bardhosh, Prishtinë 28.11.2020 – 19:50. Janë arrestuar 6 persona të dyshuar të gjithë  meshkuj kosovar të cilët për shkaqe ende të panjohura në parkingun e një marketi ishin përfshirë në rrahje. Si pasojë e rrahjes dy prej të dyshuarve kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë marr tretman mjekësor në QKUK. Lidhur me rastin është konfiskuar një veturë dhe një qelës mekanik i rrotave  që dyshohet se ishin përdorë në rast nga të dyshuarit. Me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat