Vdes 38-vjeçari, ra nga kati i pestë i një objekti në Gjakovë

Kronikë e zezë

Vdes 38-vjeçari, ra nga kati i pestë i një objekti në Gjakovë

Më: 13 janar 2021 Në ora: 22:46
Foto ilustrim

Një 38-vjeçar nga fshati Malishevë e Komunës së Gjakovës ka vdekur sot si pasojë e rrëzimit nga një objekt në ndërtim e sipër në Gjakovë.

Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar Nysret Gjurkaj nga Policia rajonale për Gjakovë, sipas të cilit rasti tragjik ka ndodhur në orën 16:20 në rrugën “Selman Riza”.

“Stacioni policor-Gjakovë ka pranuar informatën lidhur me një person, i cili kishte rënë nga një objekt në ndërtim e sipër nga kati i pestë në rrugën "Selman Riza"-Gjakovë. Patrulla policore në vendngjarje ka konfirmuar incidentin. Në vendngjarje ka dalë ambulanca, e cila ka dërguar viktimën në Spitalin Rajonal "Isa Grezda" – Gjakovë, ku është konfirmuar vdekja e tij”, ka thënë ai.

Lidhur me rastin janë njoftuar të gjitha njësitë përgjegjëse, të cilat kanë dalë në vendin e ngjarjes, si dhe prokurori kujdestar dhe inspektori i punës, ndërsa me urdhër të prokurorit kujdestar trupi i pajetë është dërguar për obduksion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat