Hyrën ilegalisht në territorin e Kosovës, policia arreston tre shtetas serb

Kronikë e zezë

Hyrën ilegalisht në territorin e Kosovës, policia arreston tre shtetas serb

Më: 15 janar 2021 Në ora: 09:45
Foto Ilustrim

Njësiti policor gjatë patrullimit në fshatin Novosellë të Kamenicës, kishte ndaluar automjetin ngjyrë hiri me targa të Vranjës( Serbisë)

Në të cilën kishte qenë të dyshuarit, drejtuesi i automjetit dhe dy pasagjer të gjithë meshkuj Serb shtetas të Serbisë.

Të njëjtit përmes rrugës së fshatit të cekur duke iu shmangur kontrollit të vendkalimit kufitar nga territori i Serbisë kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës.

Në konsultim me prokurorin të dyshuarit janë dërguar në procedurë të shpejtë në Gjykatën Komunale Departamenti për kundërvajtje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat