Lipjan: I kontrollohet shtëpia pas arrestimit, gjendet kokainë, armë e para të gatshme

Kronikë e zezë

Lipjan: I kontrollohet shtëpia pas arrestimit, gjendet kokainë, armë e para të gatshme

Më: 4 shkurt 2021 Në ora: 10:58
Foto Ilustrim

Një person i dyshimtë është arrestuar pasditen e djeshme në oborrin e një restoranti në Rahovec.

Gjatë kontrollit tek i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar tri qese të vogla me pluhur ku dyshohet se është substancë e dyshuar narkotike si dhe një armë e ftohtë (thikë).

Me urdhër të Gjykatës Themelore në Prishtinë është bërë kontrollimi i shtëpisë së tij ku janë gjetur dhe konfiskuar një qese me pluhur e dyshuar si kokainë (një armë revole) me gaz dhe pesë fishekë, 790 euro para kesh, tre telefona celular dhe një kartë identiteti italiane.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dy shuari është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat