Për 2 muaj u arrestuan 223 persona vetëm në rajonin e Prishtinës

Kronikë e zezë

Për 2 muaj u arrestuan 223 persona vetëm në rajonin e Prishtinës

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 16:00
Foto ilustrim

Policia e rajonit të Prishtinës po vazhdon ndërmarrjen e  veprimeve policore me qëllim kapjen e personave të dyshuar dhe atyre të dënuar si  autor të veprave penale.

Në kontekstin e kësaj në një operacion të befasishëm që policia ndërmori sot në fshatin Peran të komunës së Podujevës, arriti të arrestoj personin e kërkuar, M.M, 20 vjecar, thuhet në komunikatën  e lëshuar nga Zyra për Informim e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës.

Më tutje Gjykata Themelore në Podujevë kishte nxjerrë urdhëresë për kapjen e tij, pasi që i njëjti ishte dënuar me një vit e gjashtë muaj burgim, për veprën penale vjedhje e rëndë.

I njëjti pas arrestimit nga ana e policisë është dërguar në vuajtje të dënimit.

Tutje policia ka njoftuar se nga janari e deri më tani janë arrestuar 223 persona të kërkuar.

“Së këndejmi që nga 01 janari 2021 e deri më sot, në kuadër të realizimit të urdhëresave, urdhër arresteve si dhe letër rreshtimeve,  policia e rajoni të Prishtinës ka kryer 223 arrestime të personave të shpallur në kërkim dhe të dënuar nga Gjykata si autor të veprave të ndryshme penale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat