Aktakuza për armë e drogë në Gjilan

Kronikë e zezë

Aktakuza për armë e drogë në Gjilan

Më: 21 mars 2021 Në ora: 09:00
Ilustrim

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka paraqitur dy (2) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit kundër (2) personave, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale “Dhuna në familje” dhe një (1) kërkesë për paraburgim kundër një (1) personi për veprën penale “Marrja e ryshfetit”.

Prokuroria Themelore Gjilan
Kërkesat për caktimin e paraburgimit (apo masa tjera):
Prokuroria Themelore në Gjilan, ka paraqitur dy (2) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit kundër (2) personave, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale “Dhuna në familje” dhe një (1) kërkesë për paraburgim kundër një (1)
personi për veprën penale “Marrja e ryshfetit”.

Aktakuzat:
Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur dy (2) aktakuza kundër dy (2) personave, për këto vepra penale:
Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”,
Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat