Një punëtor bie nga ndërtesa në Prishtinë

Kronikë e zezë

Një punëtor bie nga ndërtesa në Prishtinë

Më: 6 prill 2021 Në ora: 20:18
Ilustrim

Një punëtor ka rënë nga ndërtesa ku ishte duke punuar në lagjen Arbëria në Prishtinë.

Rastin e ka konfirmuar, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas Policisë i njëjti po trajtohet në QKUK për shkak se ka pësuar lëndime të rënda trupore.

“Sot rreth orës 16:30, kemi pranuar informatën se në lagjen Arbëria në Prishtinë, një person derisa ishte duke punuar ka rënë nga një lartësi (ndërtesë) dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore. Personi i lënduat mashkull (1981), është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK. Rasti po hetohet nga njësitet kompetente në koordinim me institucionet përkatëse”, ka thënë Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat