Aksidentohet një këmbësor në Gjilan

Kronikë e zezë

Aksidentohet një këmbësor në Gjilan

Më: 15 prill 2021 Në ora: 11:21
Foto ilustrim

Një këmbësor ka marr lëndime trupore pasi është goditur nga një veturë.

Në raportin 24 orësh të policisë, ngjarja ka ndodhur të mërkurë rreth orës 20:00 në fshatin Pasjan, Gjilan.

Siç thuhet në raport, i dyshuari derisa ishte duke drejtuar veturën nga pakujdesia ka goditur këmbësorin, të cilit i ka shkaktuar lëndime.

Ndërkaq, viktima është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal të Gjilanit.

“Ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin është përfshirë një veturë dhe një këmbësor. I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet nga pakujdesia ka goditur viktimën mashkull kosovar -këmbësor, të cilit i ka shkaktuar lëndime. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në spitalin regjional në Gjilan. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat