Narkotikë e armë – krejt çka u konfiskua në aksionin e djeshëm në Karaçevë

Kronikë e zezë

Narkotikë e armë – krejt çka u konfiskua në aksionin e djeshëm në Karaçevë

Më: 21 prill 2021 Në ora: 08:29
Karaçevë

Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Gjilan dje është zhvilluar në tre lokacione të ndryshme një aksion kundër bixhozit të paligjshëm, i cili është vazhdimësi i aksionit të Policisë së Kosovës në Karaçevë të Kamenicës, me ç’rast edhe është arrestuar një person.

Siç mëson media nga burimet e saj, në këto lokacione po ashtu janë sekuestruar dy shtëpiza të kompjuterit, një printer, një sasi substance narkotike pesha e së cilës nuk dihet, një peshore për matjen e substancave narkotike.

Gjithashtu edhe një pistoletë, 47 fishekë si dhe tiketa të ndryshme të lojërave të fatit.

Rasti po vazhdon të hetohet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat