Prishtinë: Deponohen para të falsifikuara në bankë

Kronikë e zezë

Prishtinë: Deponohen para të falsifikuara në bankë

Më: 22 prill 2021 Në ora: 09:03
Foto ilustrim

Eshtë rritur numri i rasteve të parave të falsifikuara në vend.

Dy raste të tilla kanë ndodhur me datën 17 dhe 21 prill në Kryeqytet.

Njoftimi i Policisë:

Sheshi Nëna Tereze, Prishtinë 21.04.2021 – 06:49. Ankuesja femër kosovare zyrtare në një bankë ka raportuar se nga një person ka deponuar një monedhë prej 50 euro e cila dyshohet të jetë e falsifikuar. Monedha është konfiskuar për ekzaminim.

Rr. Jusuf Gërvalla, Prishtinë 17.04.2021 – 17:10. Ankuesja femër kosovare zyrtare në një bankë ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka tentuar t’i deponojë dy kartëmonedha 2×50 € të cilat dyshohet të jenë të falsifikuar. Kartëmonedhat janë sekuestruar për procedura të mëtutjeshme hetimore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat