Aktakuzë ndaj pesë personave për krim të organizuar dhe mbajtje të armëve

Kronikë e zezë

Aktakuzë ndaj pesë personave për krim të organizuar dhe mbajtje të armëve

Më: 7 maj 2021 Në ora: 14:24
Foto ilustrim

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Special.

Kundër të pandehurve me inicialet T. S, A. B, S. R, F.R  dhe A .Rr., për shkak të dyshimit se të njëjtit aktivisht morën pjesë  në veprimtari kriminale të grupit, për të kryer një apo më shumë vepra penale, duke e ditur se pjesëmarrja e tillë  do të kontribuoj në realizimin e veprimtarisë   kriminale.

Të lartcekurit dyshohet se kanë kryer veprat penale “Krim i organizuar”, “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve të rrezikshëm dhe substancave psikotropike”. ​

Gjithashtu, i akuzuari, A.B., ka mbajtur në pronësi dhe në kontroll, një armë gjahu, dy tytëshe dhe 32 fishekë të kalibrave të ndryshëm në kundërshtim me ligjin e zbatueshëm lidhur me armët e tilla të cilat janë konfiskuar nga Policia e Kosovës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat