Aksident i tmerrshëm midis dy veturave në Prishtinë, vdes në vend një këmbësor

Kronikë e zezë

Aksident i tmerrshëm midis dy veturave në Prishtinë, vdes në vend një këmbësor

Më: 12 maj 2021 Në ora: 21:51
Ilustrim

Një këmbësor ka vdekur si pasojë e një aksidenti të trafikut mes dy veturave në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë.

Lajmin për Demokracia.com e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 19:30, në rrugën “Fahri Fazliu”, në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku, ku për pasojë një person (këmbësor) ka vdekur. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy automjete dhe një këmbësor. Si pasojë e këtij aksidenti lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori, i cili nuk ka mundur tu përballojë plagëve të marra dhe i njëjti, ka ndërruar jetë”, tha Ahmeti.

Ajo më tej ka treguar se njësiti i hetimeve të trafikut rrugor janë duke punuar në ndriqimin e  rrethanave të këtij aksidenti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat