Policia e Kosovës godet meraklinjtë e muzikës ‘live’, ja çka bëri vaki mbrëmë në Fushë Kosovë

Kronikë e zezë

Policia e Kosovës godet meraklinjtë e muzikës ‘live’, ja çka bëri vaki mbrëmë në Fushë Kosovë

Më: 14 maj 2021 Në ora: 08:31
Ilustrim

Policia e Kosovës me gjithë kapacitetet e saja po vazhdon të monitorojë dhe ta mbajë nën kontrollë situatën pas vendimeve që ka marrë Qeveria në lidhje me masat për parandalimin e pandemisë COVID-19.

Mbrëmë, Policia e Kosovës ka “goditur” lokalin e njohur të muzikës live “Te Shqiponjat e Drenicës.

Ky lokal që gjendet në Vragoli të Fushë Kosovës ka qenë cak i Policisë.

Një patrullë e Policisë është para lokalit, i cili duket se nuk po i respekton rregullat e vendosura nga Qeveria e Kosovës.

Edhe në viti ne kaluar, Policia kishte ndërmarr një aksion ndaj këtij lokali për shkak se nuk po i respektonte masat e Qeverisë kundër Covid 19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat