Policia jep detaje nga aksidenti në Vushtrri ku humbi jetën një 59-vjeçar

Kronikë e zezë

Policia jep detaje nga aksidenti në Vushtrri ku humbi jetën një 59-vjeçar

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 11:12
Foto ilustrim

Një 59-vjeçar ka humbur jetën mbrëmë si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur mbrëmë në “Lumni Surdulli” në Vushtrri.

Aksidenti ka ndodhur në mes një veture me targa vendore me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar i cili është arrestuar dhe biçiklistit, viktimës mashkull kosovar.

“Deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur për shkak të mos përshtatjes së shpejtësisë. Si pasoj e aksidentit viktima ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes. Ne vendin e ngjarjes kanë dal njësitë relevante policore, ekipi i ndihmës së shpejtë dhe prokurori i shtetit”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuar është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat