Aksioni i Polisicë, kapen mbi 3 ton mjete piroteknike

Kronikë e zezë

Aksioni i Polisicë, kapen mbi 3 ton mjete piroteknike

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 12:27
Ato janë me vlerë rreth 5,000 euro, mallrat dhe mjetet transportuese janë konfiskuar

Më 13 qershor 2021 njësitet e antikontrabandës të Doganës se Kosovës kanë kryer një operacion të suksesshëm në regjionin e Mitrovicës me qëllim të identifikimit dhe ndalimit të kontrabandës së mallrave përmes rrugëve ilegale.

Me ketë rast është arritur të identifikohen dhe ndalohen në tri raste të ndara tri automjete transportuese / kombi të cilat ishin duke transportuar Fishekzjarrë/Mjete Piroteknike në sasi prej 3526,5 kg.

Rreth 5,000 euro, mallrat dhe mjetet transportuese janë konfiskuar.

 
Image

Lidhur me ketë rast është njoftuar Prokuroria Themelore dhe me urdhër të Prokurorit kujdestar te dyshuarit janë duke u intervistuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat