Vushtrri, mbjellë bimë narkotike në arën e tij

Kronikë e zezë

Vushtrri, mbjellë bimë narkotike në arën e tij

Më: 15 qershor 2021 Në ora: 09:27
Foto ilustrim

Një person ka mbjellë në arën e tij bimë të llojit kanabis sativa ,shkruan arbresh.info.

82 bimët do të shkulën me vendim të prokurorit dhe do të shkatërrohen në vendin e ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Karaçë, të Vushtrrisë.

“Fsh. Karaçë, Vushtrri 14.06.2021 – 21:50. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se në arën e tij janë të mbjellë bimë narkotike të llojit kanabis sativa. Me vendim të prokurorit, 82 bimët do të shkulën dhe do të shkatërrohen në vendin e ngjarjes. Rasti është duke u hetuar.”, thuhet në raportin e policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat