Pronari i tokës ia kërkon prishtinasit 50 mijë euro për t’i vazhduar punimet

Kronikë e zezë

Pronari i tokës ia kërkon prishtinasit 50 mijë euro për t’i vazhduar punimet

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 11:16
Foto ilustrim

Një qytetar nga Prishtina ka raportuar në polici se një person i ka kërkuar 50 mijë euro pasi është duke kryer punime në pronën e tij.

Rasti ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në Prishtinë, ka bërë të ditur policia përmes raportit 24 orësh.

Policia ka bërë të ditur se rasti është iniciuar si “Detyrim”.

“Prishtinë, 17.06.2021 – 07:30. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se i dyshuari mashkull kosovar i ka kërkuar 50.000 euro, pasi që është duke kryer punime në pronën e tij. Me vendim të prokurorit, pasi intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt|”, ka njoftuar policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat