Dy persona të vdekur në banesat e tyre

Kronikë e zezë

Dy persona të vdekur në banesat e tyre

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 08:39
Ilustrim

Dy persona janë gjetur të vdekur nëpër banesat e tyre gjatë 24 orëve të fundit. Njëri rast ka ndodhur në Prishtinë, e tjetri në Fushë Kosovë.

Për rastin në Prishtinë, Policia ka bërë me dije se viktima ishte raportuar se është gjetur i alivanosur, por se më pas ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen.

“Rr. Dëshmorët e Kombit, Prishtinë 30.07.2021 – 16:20. Është raportuar se viktima mashkull kosovar ishte gjetur i alivanosur në banesën e tij. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.

Edhe në Fushë Kosovë, është gjetur një person pa shenja jete.

“Rr. Dardania, Fushë Kosovë 30.07.2021 – 23:25. Është raportuar se viktima mashkull kosovar, në banesën e tij ishte gjetur pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse policore dhe mjeku i cili e ka konstatuar vdekjen. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti vazhdon të hetohet”, ka njoftuar Policia.

Me urdhër të prokurorit, trupat e pajetë janë dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat