Në një aksident në Prizren lëndohen gjashtë persona

Kronikë e zezë

Në një aksident në Prizren lëndohen gjashtë persona

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 22:27
Foto ilustrim

Para disa minutave ka ndodhur një aksident trafiku ne rrugën Prizren-Reqan.

Në këtë aksident janë përfshirë dy vetura dhe si pasojë kanë mbetur të lënduar gjashtë persona.

Rastin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

Gashi bën të ditur se personat e lënduar janë duke marrë tretmanin mjekësor ne Spitalin Rajonal të Prizrenit.

“Rreth orës 20:05 ka ndodhur një aksident trafiku, ku janë përfshirë dy automjete me targa vendore ku kemi 6 persona të lënduar të cilët për momentin janë duke u trajtuar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren. Sipas infromacioneve të para nuk janë në rrezik për jetë, personat kanë lëndime. Njësitë e trafikut kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren rastin”, ka thënë Gashi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat