Zhduken dy vajza të mitura nga Hajvalia

Kronikë e zezë

Zhduken dy vajza të mitura nga Hajvalia

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 21:39
Foto ilustrim

Policia e Kosovës thotë se kanë gjetur njërën nga vajzat e cila gjatë së shtunës u intervistua.

Meqë temperaturat kanë rënë, ky qytetar nga Hajvalia e Prishtinës po përgatitet për dimër.

Megjithatë një fqinj i tij, ka një brengë më të madhe pasi që dy vajzat e tij të mitura janë zhdukur.

Vajzat të cilat kanë lindur në vitet 2007 dhe 2009 si të humbura i raportoi motra e saj.

Në ndërtesën ku jeton kjo familje, shumica e fqinjëve prapa kamerës thanë se janë të njoftuar me rastin, por pa dashur ta deklarohen.

E në banesën e familjes nuk qëndronte askush gjatë kohës sa po qëndronte ekipi i televizionit.

Nga fqinjët u mësua se ata gjenden në stacionin e policisë për t'u informuar për rastin.

Rastin e konfirmuan edhe nga Policia e Kosovës.

Por pasditen e te shtunës sipas burimeve brenda policisë së Kosovës njëra nga vajzat është gjetur dhe e njëjta është intervistuar nga Policia.

Ndërkohë për vajzën tjetër janë duke bashkëpunuar me familjen që të mësohet ve ndodhja e saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat