Aktakuzë për veprën penale, shtytja për kryerjen e veprave terroriste

Kronikë e zezë

Aktakuzë për veprën penale, shtytja për kryerjen e veprave terroriste

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 14:10
Foto ilustrim

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamentin Special, kundër të pandehurit me inicialet K.P.

Prokuroria njofton se i pandehuri K.P., akuzohet për kryerjen e veprën penale:

Shtytja për kryerjen e veprave terroriste” nga neni 134 të KPRK-së.

Dhe “Shtytja për kryerjen e veprave terroriste në vazhdim” nga neni 134 lidhur me nenin 77 të KPRK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat