Digjen rreth 10 hektarë mal në Podujevë, dyshohet se zjarri ka ardhur nga prona e një bashkëfshatari

Kronikë e zezë

Digjen rreth 10 hektarë mal në Podujevë, dyshohet se zjarri ka ardhur nga prona e një bashkëfshatari

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 10:29
Ilustrim

Dy burra kanë raportuar në polici se rreth 10 hektarë mal janë djegur në fshatin Batllavë të Podujevës.

Këta dyshojnë se zjarri mund të ketë ardhur nga prona e një bashkëfshatari.

“Njësitë relevante policore, eksperti i zjarrit dhe zjarrfikësit kanë dalur në vendin e ngjarjes, zjarri është nën kontroll.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.” thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Tutje bëhet e ditur se rasti vazhdon të hetohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat