E pazakontë në Korçë, burri shkon në polici dhe kërkon ndihmë: Më dhunon gruaja! - Bota Sot
E pazakontë në Korçë, burri shkon në polici dhe kërkon ndihmë: Më dhunon gruaja!

Kronikë e zezë

E pazakontë në Korçë, burri shkon në polici dhe kërkon ndihmë: Më dhunon gruaja!

Më: 11 janar 2018 Në ora: 09:34
Foto ilustrim

Një tjetër rast i dhunës në familje është shënuar në Korçë. Por, ndryshe nga rastet e tjera, këtë herë ka qenë burri ai që ka kërkuar ndihmën e policisë. Sipas asaj që bën të ditur policia, ka qenë 38-vjeçari me iniciale K. C., i cili ka kallëzuar penalisht gruan e tij, 33-vjeçare me iniciale M. C., pasi e akuzon për dhunë ndaj tij.

Burri mësohet se ka thënë në polici se është krejtësisht i pambrojtur përballë gruas që e dhunonte psikologjikisht.

Për këtë arsye, policia e Korçës ka kërkuar urdhër-mbrojtje për 38-vjeçarin si dhe ka nisur hetimet.

Në njoftimin e policisë thuhet se:

Më datë 09.01.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasin K. C., 38 vjeç, pasi dyshohet se bashkëshortja M. C., 33 vjeç, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj tij.

Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Korçë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera