Sekuestrohen dy pistoleta në Prizren - Bota Sot
Sekuestrohen dy pistoleta në Prizren

Kronikë e zezë

Sekuestrohen dy pistoleta në Prizren

Më: 11 janar 2018 Në ora: 09:40
Foto ilustrim

Policia e Prizrenit raporton se rreth orës 19:40 minuta në fshatin Reshtan, në afërsi të shkollës së mesme e Ulët “Flamuri i Arbrit” një patrullë policore i ka ndaluar tre persona dhe gjatë kontrollit, tek njëri është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë e llojit “Zastava”. Pas intervistës, i dyshuari është liruar ndërsa rasti do të procedohet sipas procedurës së rregullt.

Ndërkaq hetuesit rajonalë në fshatin Zhur e kanë sekuestruar një pistoletë te kalibrit 8mm model FBI 800. I

I dyshuari i këtij rasti e kishte ekspozuar armën në rrjete sociale. Gjatë intervistës, i dyshuari pretendon se armën e kishte gjetur tek lumi Drin e më pas ia kishte shitur një të dyshuari tjetër.

Edhe i  dyshuari i dytë është intervistuar e më pas prokurori i shtetit ka urdhëruar që kallëzimi penal dhe provat materiale t’i kalojnë prokurorisë për procedura të më tejme, ndërsa të dyshuarit lirohen.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera