Lajmëron vëllain e tij në polici për posedim të armës - Bota Sot
Lajmëron vëllain e tij në polici për posedim të armës

Kronikë e zezë

Lajmëron vëllain e tij në polici për posedim të armës

Nga: Bota Sot Më: 13 janar 2018 Në ora: 11:17
Foto ilustrim

Një serb në fshatin Krusevlje të Leposaviqt ka njoftuar se vëllai i tij posedon armë zjarri  dhe paraqet rrezik për familjen e tij.

Siç ka njoftuar Policia e Kosovës, me vendimin e prokurorit është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit, me ç’rast janë gjetur 20 fishekë kalibër 7.62 mm. 

“Pas intervistimit i dyshuari është liruar, kurse rasti i proceduar mbetet nën hetime”, thuhet në raportin e PK-së./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera