Pas sherrit me bashkëjetuesen, 21 vjeçari i djeg derën e banesës dhe i dhunon motrën - Bota Sot
Pas sherrit me bashkëjetuesen, 21 vjeçari i djeg derën e banesës dhe i dhunon motrën

Kronikë e zezë

Pas sherrit me bashkëjetuesen, 21 vjeçari i djeg derën e banesës dhe i dhunon motrën

Më: 4 mars 2018 Në ora: 19:12
Ilustrim

Një 21-vjeçar nga fshati Velmish në Fier është në kërkim nga polica pasi ka shkuar në banesën e babait të bashkëjetuese dhe ka djegur derën me benzinë.

Pas ndërhyrjeve të familjarëve për shuarjen e zjarrit, i riu ka dhunuar gjithashtu dhe motrën 19-vjeçare të bashkëjetueses. Nuk dihet ende shkaku i konfliktit i cili ka bërë që R.T të merrte një akt të tillë.

Policia ka shkuar në banesën ku ndodhi ngjarja dhe po bën verifikimet e nevojshme për kapjen e tij, i cili menjëherë pas sherrit me familjarët e bashkëjetueses është larguar për të mos u kapur nga policia.

Njoftimi i policisë:

Më datë 03.03.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin R.T, vjeç 21 banues në fshatin Velmish, pasi më datë 02.03.2018, në fshatin Marinzë, ka djegur me benzinë derën e banesës të shtetasit G.RR vjeç 43 (babi i bashkëjetueses) dhe ka ushtruar dhunë fizike ndaj kunatës, shtetases L.RR vjeç 19. Punohet për kapjen e R.T. Nenet 151 e 130/a të Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat