Tre të arrestuar për 310 kg drogë në Fier - Bota Sot
Tre të arrestuar për 310 kg drogë në Fier

Kronikë e zezë

Tre të arrestuar për 310 kg drogë në Fier

Më: 21 prill 2018 Në ora: 16:43
Droga në Fier

Tre persona janë arrestuar nga policia e Fierit, pas zbulimit të furgonit të braktisur me 310 kilogramë lëndë narkotike.

Të arrestuarit janë Velo Myrtaj, 28 vjeç, Gramoz Shakaj, 33 vjeç dhe Foto Shahaj, 25 vjeç, të tre banues në Vlorë.

Furgoni u zbulua në orët e para të mëngjesit të së premtes, ndërsa tre të arrestuarit janë të dyshuar si të përfshirë në trafikim dhe posedues të lëndës narkotike.

Më konkretisht në fshatin Kraps të Fieriut, u gjetën dhe u sekuestruan rreth 310 kg lëndë narkotike kanabis sativa.

Ndaj të dyshuarve hetimet janë në vijim, teksa vijon puna për kapjen e bashkëpunëtorëve të tjerë të tyre.

Sakaq për ndjekje të mëtejshme lidhur me këtë rast, materialet iu referuan Prokurorisë së Fierit për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera