Shpërthim i fuqishëm në Fier - Bota Sot
Shpërthim i fuqishëm në Fier

Kronikë e zezë

Shpërthim i fuqishëm në Fier

Më: 21 prill 2018 Në ora: 23:15
Ilustrim

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin e Fierit mbrëmjen e sotme. Mësohet se një sasi eksplozivi e vendosur një automjet tip ‘Benz’ me targa AA270IV në lagjen ‘29 Nëntori’, shpërtheu.

Drejtuesi i mjetit ishte në makinë kur shpërtheu eksplozivi dhe ka dalë i dëmtuar nga mjeti. Shoferi është dërguar menjëherë në spital.

Në vendngjarje, mbërritën forcat zjarrfikëse dhe policia që ka vendosur perimetrin e sigurisë në zonë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera