U kap me 55 mijë euro në doganë, ja çfarë tentoi të bëjë shqiptari - Bota Sot
U kap me 55 mijë euro në doganë, ja çfarë tentoi të bëjë shqiptari

Kronikë e zezë

U kap me 55 mijë euro në doganë, ja çfarë tentoi të bëjë shqiptari

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 22:01
Ilustrim

Gjatë kontrollit në doganën e Kakavijë, një shqiptar u ndalua nga autoritetet greke pasi nuk kishte kaluar një shumë parash.

Mediat fqinje shkruajnë se shqiptarit iu gjetën 55 mijë euro të padeklaruara.

Ai tentoi të linte Greqinë dhe të hynte në Shqipëri kur u kap pa deklaruar shumën e parave.

Shqiptarit, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, iu mbajt 25% e shumës së parave të sekuestruara, sikurse e përcaktojnë procedurat doganore.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera