Të shtënat me armë në Vlorë, ja pse dhe kush është autori i atentatit - Bota Sot
Të shtënat me armë në Vlorë, ja pse dhe kush është autori i atentatit

Kronikë e zezë

Të shtënat me armë në Vlorë, ja pse dhe kush është autori i atentatit

Më: 7 gusht 2018 Në ora: 07:21
Pamje nga ngjarja

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme pranë Universitetit "Ismail Qemali" në lagjen "Skelë" të qytetit të Vlorës. Pronari i një dyqani ushqimor në Vlorë i ka shpëtuar mrekullisht plumbave në drejtim të tij pas një sherri banal. Duke iu referuar burimeve nga policia e Vlorës,mësohet se një i ri ka shkuar në dyqanin ushqimor ku punonte e dashura dhe është konfliktuar me pronarin.

“Pse më ke lakuar emrin mua”, mësohet se i ka thënë i riu pronarit të dyqanit dhe më pas ka nxjerrë armën.

Edhe pse pronari i ka thënë se nuk e ka përmendur dhe nuk ka punë me të, autori ka shtënë në drejtim të tij të paktën tre plumba. Fatmirësisht asnjë prej tyre nuk e ka kapur pronarin e dyqanit.

Paraprakisht thuhet se autori i të shtënave është shtetasi me iniciale L. P., 50 vjeç. Dyshohet se autori kishte lidhje me një nga punonjëset e dyqanit, pranë të cilit ndodhi ngjarja. Autori, ka qëlluar tre herë me armë zjarri, ndaj pronarit të dyqanit.

Autori ka qenë i shoqëruar nga një tjetër person që e ka nxjerrë pronarin jashtë objektit.

Policia me të marrë njoftimin ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet, ndërsa ka shoqëruar dhe vajzën dhe pronarin për të marrë dëshmitë e tyre. Dy personat janë identifikuar dhe policia është vënë ndë ndjekje.

Policia e Vlorës

Më datë 06. 08. 2018, rreth orës 22:00, në lagjen “Pavarësia 3”,  janë dëgjuar 3  të shtëna me armë zjarri (pistoletë), ku nga të shtënat paraprakisht nuk ka rezultuar të ketë persona të dëmtuar.

Si rezultat i reagimit në kohë të policisë janë identifikuar autorët dhe po punohet  për kapjen e tyre. Grupi hetimor ka nisur punën për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat