“Muzgu” vë në pranga dy shtetas për transport droge - Bota Sot
“Muzgu” vë në pranga dy shtetas për transport droge

Kronikë e zezë

“Muzgu” vë në pranga dy shtetas për transport droge

Më: 7 gusht 2018 Në ora: 09:55
Ilustrim

Policia e Elbasanit arriti të konkretizojë me sukses operacionin “Muzgu”, duke vënë në pranga dy persona, të cilët po transportonin një sasi droge të rëndë, e dyshuar heroinë.

Shtetasit Arjan Cani, 49 vjeç nga Berati dhe Arshim Pilinci, 27 vjeç nga fshati Podgorie i Korçës, ishin duke transportuar rreth 505 gram heroinë drejt qytetit të Elbasanit.

Të dy ishin duke udhëtuar me makinat personale, teksa 27-vjeçari nga Korça kontrollonte rrugën, ndërsa shtetasi nga Berati mbante lëndën narkotike në makinë.

Policia sekuestroi përveç heroinës, edhe dy mjetet e të arrestuarve dhe dy telefona celularë, ndërsa po heton për të zbuluar të tjerë persona të përfshirë në këtë skemë të shpërndarjes së drogës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...