“Mercury”, pranga 25-vjeçarit për armë, drogë e motorë uji - Bota Sot
“Mercury”, pranga 25-vjeçarit për armë, drogë e motorë uji

Kronikë e zezë

“Mercury”, pranga 25-vjeçarit për armë, drogë e motorë uji

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 09:54
Vlorë

Një 25-vjeçar nga fshati Llakatund i Vlorës, Denis Muhametaj, është arrestuar nga forcat e policisë gjatë operacionit të koduar “Mercury”, pasi në shtëpinë e tij anë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale armë zjarri, municione luftarake, motorë mjetesh ujore, automjete dhe lëndë narkotike.

Policia e ka referuar pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor të Vlorës, për veprat penale të “kontrabandës me mallra të tjera”, “mbajtje pa leje dhe prodhim i armëve, armëve shpërthyese dhe municione”, “prodhim dhe shitje narkotikësh”, si dhe “kultivim narkotikësh”.

Në banesën e tij u gjetën konkretisht një armë zjarri automatike, model 56, 4 krëhëra pistolete dhe kallashnikovi, 1.260 fishekë për këto lloj armësh, 3 motorë uji me 300 kë fuqi, 3 automjete furgon, autoveturë dhe kamionçinë, si dhe 15.7 kg kanabis dhe 340 kubikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...