Zbardhet plagosja, shpallet në kërkim autori dhe arrestohet “viktima” - Bota Sot
Zbardhet plagosja, shpallet në kërkim autori dhe arrestohet “viktima”

Kronikë e zezë

Zbardhet plagosja, shpallet në kërkim autori dhe arrestohet “viktima”

Më: 29 gusht 2018 Në ora: 12:35
Foto ilustrim

Plagosja me 4 plumba e 30-vjeçarit Andi Spahia në banesën e tij në orët e para të mëngjesit të së martës, ishte një ngjarje e dyshimtë për policinë, pasi vetë viktima refuzoi të rrëfente seç kishte ndodhur mes tij dhe autorit.

Blutë e kryeqytetit pas 24 orësh kanë arritur të zbulojnë autorin e ngjarjes dhe e kanë shpallur atë në kërkim. Por policia gjithashtu ka arrestuar të plagosurin, pasi është një shpërndarës droge.

“Pas një pune të mirëorganizuar hetimore nga Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaj Jetës dhe Pronës është bërë identifikimi dhe shpallja në kërkim për veprën penale të “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”, të autorit të dyshuar, shtetasit: – F. G., 28 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas më datë 28.08.2018, rreth orës 02:00, në rrugën “Tasim Shehu”, për motive të dobëta ka tentuar të vras me armë zjarri shtetasin A. S., 30 vjeç, i cili ka mbetur i dëmtuar në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu u arrestua për veprën penale të “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike” shtetasi i plagosur: – A. S., 30 vjeç, banues në Tiranë”, sqaron policia.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar këtij shtetasi iu gjetën dhe bllokuan në cilësinë e provës materiale disa doza me lëndë narkotike të dyshuar të llojit Heroinë. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...