Tragjike: 17-vjeçari nga Kaçaniku vdes nga rryma, Policia jep detaje - Bota Sot
Tragjike: 17-vjeçari nga Kaçaniku vdes nga rryma, Policia jep detaje

Kronikë e zezë

Tragjike: 17-vjeçari nga Kaçaniku vdes nga rryma, Policia jep detaje

Më: 11 shtator 2018 Në ora: 08:18
Ilustrim

(E plotësuar) - Një person i moshës 17 vjeçare nga fshati Kovaçec i Kaçanikut ka humbur jetën mbrëmë rreth orës 21 e 30 minuta.

Policia ka dhënë detaje për Express rreth këtij rasti. Kanë thënë se ekspertët e KEDS-it kanë dal në vendin e ngjarjes dhe pas konstatimit se shtëpia në fjalë nuk ka lidhje të mirë të rrymës, e kanë shkyçë nga rrjeti.

“Rreth orës 21 e 30 minuta një person i moshës 17 vjeçare i fshatit Kovaçec nga rryma ka ndërruar jetë teksa ka qenë duke bërë dush. Familja e ka dëgjuar duke bërtitur dhe e kanë dërgu në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Kaçanik, ku mjeku ka konstatuar se i njëjti nga rryma ka ndërruar jetë. Në vendin e ngjarjes ka dal edhe njësiti i KEDS-it, ku sipas ekspertizës së tyre në vendin e ngjarjes lidhja e rrymës në atë shtëpi nuk ka qenë e sigurt dhe për atë arsye e kanë shkyçur nga rrjeti komplet shtëpinë. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar për obduksion në Prishtinë”, kanë deklaruar nga policia.

Tragjike: Vdes i riu nga Kosova, e zuri rryma! 

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në qytezën e Kaçanikut.

Media mëson se Shaban Burrniku, i riu 17 vjeçar nga fshati Kovaqec, e zuri rryma duke bërë dush dhe si pasojë ndërroi jetë në vend.

I ndjeri Burrniku ishte nxënës në klasën e 11 në Shkollën e Mesme Profesionale “Voskopojë”.

Ky institucion arsimor ka marrë vendim që sot të mos mbahet mësimi për shkak të nxënësit të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...