Ja kush janë 6 shqiptarët që trafikonin kokainë - Bota Sot
Ja kush janë 6 shqiptarët që trafikonin kokainë

Kronikë e zezë

Ja kush janë 6 shqiptarët që trafikonin kokainë

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 12:36
Droga e sekuestruar

Policia italiane e qytetit të Leçes ka finalizuar në orët e para të mëngjesit të sotëm operacionin e koduar 'Miqtë e mi' i cili ka çuar në arrestimin e 11 personave, 6 shqiptarë e 5 shtetas italianë.

Mes të arestuarve dhe një person i rëndësishëm i mafias puglieze 'Sacra Corona Unita'.

Gjatë hetimeve të këtij operacioni janë vërtetuar me mijëra shit-blerje doza lëndësh narkotike, kryesisht kokainë.

Shqiptarët e arrestuar në operacioni "Miqtë e mi" ekzekutuar sot në Lecce të Italisë janë:

Sajmir Sejdini datëlindja 1991 baneues në komunë Taviano të Lecces, 

Klodjan Shehaj datëlindja 1982 banues në komuën Taviano të Lecces

Danel, Gjoci datëlindja. 1998, banues në komunën  Taviano;

Roxhers Nebiu, datëlindja 1991, banues në komunën Melissano;

Enri Shehaj datëlindja 1993, nato ibanues në komunën Rutigliano;

Rrapush Tafa datëlindja 1992 banues në komunën Racale

Ndaj të arrestuarve rëndon akuza e trafikut të lëndëve narkotike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...