Arrestohet personi që tentoi një grabitje në Mitrovicë - Bota Sot
Arrestohet personi që tentoi një grabitje në Mitrovicë

Kronikë e zezë

Arrestohet personi që tentoi një grabitje në Mitrovicë

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 10:03
Ilustrim

Policia në Mitrovicë ka arrestuar një person si dyshuar se ka tentuar të grabisë me armë një filiale për transferim të parave.

Rasti i tentim grabitjes është raportuar të ketë ndodhur dje rreth orës 14:00,  në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë.

Reagimi i shpejtë i njësiteve policore ka rezultuar që vetëm pak metra larg vendit të ngjarjes të ndalojë dhe të arrestojë  të dyshuarin B. R., 18 vjeçar, tek i cili është gjetur dhe  është konfiskuar edhe një armë e llojit pistoletë.

Të dyshuarit  i është caktuar masa e ndalimit policor, ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale ‘tentim grabitje’ dhe ‘armëmbajtje pa leje’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera