Policia jep detaje për aksidentin ku vdiq një 11 vjeçar - Bota Sot
Policia jep detaje për aksidentin ku vdiq një 11 vjeçar

Kronikë e zezë

Policia jep detaje për aksidentin ku vdiq një 11 vjeçar

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 09:22
Ilustrim

Një aksident trafiku me pasoja fatale është raportuar rreth orës 15:00 gjatë ditës së djeshme.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Lushtë të Mitrovicës, ku si pasojë e aksidentit dhe lëndimeve të pësuara ka ndërruar jetë viktima fëmijë rreth 11 vjeçar.

Hetuesit e njësisë së trafikut rajonal, nën udhëheqjen e prokurorit të rastit, janë duke zhvilluar hetime për të sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me aksidentin fatal.

Sipas policisë së rajonit të Mitrovicës, me urdhër të prokurorit të rastit trupi i pajetë i viktimës së aksidentit është dërguar për obduksion. Ndërsa ndaj të dyshuarit  drejtuesit të minibusit, është caktuar masa e ndalimit policor. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat