I riu në Istog goditet për vdekje nga vetura - Bota Sot
I riu në Istog goditet për vdekje nga vetura

Kronikë e zezë

I riu në Istog goditet për vdekje nga vetura

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 21:45
Ilustrim

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e goditjes nga një veturë në fshatin Gurrakoc të Istogut.

Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar edhe  zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj.

Siç ka bërë të ditur ai, rasti ka ndodhur rreth orës 17:20.

Ibraj po ashtu ka bërë të ditur se viktima është rreth moshës 16-17 vjeçare.

“Sot në orën e  mbrëmjes, rreth orës 17:20 minuta ka ndodhur në lokacionin lagja “Osmanaj” në Gurrakoc të Istogut. Viktima është një këmbësor me inicialet D.O lindur në vitin 2001 në këtë fshat. Personi i cili këtë aksident e ka shkaktuar këtë aksident me veturë të tipit Passat, F.B, është arrestuar dhe është në mbajtje. Vdekjen e viktimës e kanë konstatuar edhe ekipi mjekësor”, ka bërë të ditur Ibraj.

Detaje të tjera ende nuk dihen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...